OziLegal | advokát bratislava

Vymáhanie pohľadávok

Ani Vám nezaplatili faktúru, prípadne je Váš prípad ten, že Vám kamarát nevrátil pôžičku a len to stále sľubuje? Alebo Vám nevyplatil zamestnávateľ mzdu, na ktorej ste sa dohodli?  Spôsobil Vám niekto škodu a nechce ju nahradiť? Dlhuje Vám niekto iný? Potom sa aj Vás týka vymáhanie pohľadávok. 

Neváhajte však, pretože Vaše nároky sa premlčujú každým dňom, čo znamená, že už zajtra môže byť neskoro. Premlčacie doby sú pritom rôzne dlhé a závisia od druhu právneho vzťahu.

Hoci “vymáhanie pohľadávok” evokuje negatívne predstavy, opak je pravdou. Ide o legálne vymáhanie pohľadávok. Vymáhanie pohľadávok je proces, prostredníctvom ktorého sa advokát v mene klienta snaží zákonnými prostriedkami vymôcť jeho peňažný nárok, pričom  vymáhanie je možné uskutočniť v podstate mimosúdnou, alebo súdnou cestou, napr. aj prostredníctvom tzv. upomínacieho konania.

S oboma formami Vám môžem v prípade záujmu pomôcť. Vymáhal som už množstvo pohľadávok. Akých? To si môžete prečítať nižšie, kliknutím SEM.

Nakoľko je každý prípad iný, pred začatím vymáhania je potrebné vopred posúdiť možnosti a riziká vymáhania a zhodnotiť, či je vhodnejšie skúsiť sa ešte dohodnúť, alebo rovno podať žalobu. 

Dlžníka vopred “lustrujem” vo verejne dostupných registroch a snažím sa zistiť, či má aj iné dlhy, alebo exekúcie a následne klienta informujem.

Ak máte záujem, napíšte mi prosím cez formulár nižšie.

Základné (prvotné) posúdenie vymáhateľnosti pohľadávky je ZDARMA

Základné (prvotné) posúdenie vymáhateľnosti pohľadávky zdarma zahŕňa:

  • preštudovanie základných dokladov,
  • kontrolu dlžníka v dostupných registroch,
  • zhodnotenie zákonných možností a rizík,
  • odporúčenie postupu vo veci
  • zodpovedanie základných otázok klienta. 

V 90 % prípadov stačí posúdiť doklady v rámci prvotného posúdenia a následne advokát vie odporučiť postup a klient sa vie rozhodnúť, ako bude postupovať. Avšak v prípade zložitejšieho prípadu je pre istotu potrebné detailnejšie posúdiť danú vec, napr. v rámci judikatúry, komentovanej literatúry a pod. V takom prípade si advokát vyhradzuje právo klientovi odporučiť konzultáciu pre účely ďalšieho právneho posúdenia (nad rámec prvotného posúdenia, ktoré je zdarma). Prvotné posúdenie však spoplatnené nie je.

Cena: nezáväznú cenovú ponuku Vám pošlem po posúdení dokladov a zhodnotení časovej a odbornej náročnosti prípadu

vymáhanie pohľadávok euro minca

Aký bude postup?

Posúdiť vymožiteľnosť pohľadávky advokátom:


Je prípad zložitejší?
Potrebujete sa o prípade najskôr poradiť?

Vynikajúce
Na základe 16 recenzií
Ellý Black Mau
Ellý Black Mau
2023-10-27
Som veľmi spokojná za záujem zo strany advokáta.Vsetko pekne vysvetlil aj poradil a určite jeho služby budem vyhľadávať aj do budúcna !❤️
Jana Fischerová
Jana Fischerová
2023-09-17
Veľmi pekne ďakujem pánovi advokátovi, že mi tak rýchlo a promptne odpovedal a poradil. Predtým ako som spoznala pána advokáta Patrika, mala som zlé skúsenosti s právnikmi, snažili sa "vyťažiť" čo najviac peňazí odo mňa, pán Patrik mi ukázal, že sú aj právnici, ktorí kladú na 1.miesto skutočne pomôcť klientovi. On je skutočne TOP právnik a Človek s dobrým srdiečkom, empatický, ústretový, úprimný a priamy. Veľká vďaka za všetko, čo pre mňa urobil a pomohol mi.
Jozef Molčan
Jozef Molčan
2023-09-14
Veľmi rýchla komunikácia, zrozumiteľné a vecne podané informácie, jednoducho vysvetlené aj pre neprávnika, rozhodovanie iba na základe faktov, nie na pocitoch tak, ako to u advokáta má byť. Predostreté viaceré možnosti riešenia,. Náš prípad bol vyriešený expresne a určite v prípade potreby už vieme, na koho sa máme obrátiť.
Monika Landlova
Monika Landlova
2023-09-01
Pán advokát JUDr Ozimanič mi do 5 minút pomohol v riešení môjho problému, rozsiahlo a presne dal možnosti ako svoj problém viem riešiť.. Veľmi pekne mu ďakujem:)
Zuzana Hašková
Zuzana Hašková
2023-08-01
Určite odporúčam poradil mi vo všetkom.
Vladimír Dlugoš
Vladimír Dlugoš
2023-06-21
Moja skúsenosť je velmi dobrá. Odpoveď na moje otázky bola rýchla a jasná. Rozhodne odporúčam
Jana Gestingerová
Jana Gestingerová
2023-05-23
Ďakujem pánovi advokátovi za konzultáciu. Jeho reakcia bola rýchla a svojimi radami veľmi pomohol. Jeho odbornosť, ľudský prístup a ochota pomôcť bola pre mňa neoceniteľná. Ak máte právny problém, neváhajte ho osloviť. Určite vám pomôže zorientovať sa v probléme a nájsť možné riešenie.
Karin Heráková
Karin Heráková
2023-04-18
Pán advokát nám velmi dobre poradil :) spokojnosť istá :) chválim ho za jeho ludský prístup :)

Aké pohľadávky som napríklad vymáhal?

Potrebujete sa o prípade najskôr poradiť?