Kontrola zmluvy právnikom

Vyberte si prosím balík:

kontrola zmluvy právnikom

Kontrola zmluvy právnikom – potrebujem ju vôbec?

Nepotrebujete. 

Samozrejme len za predpokladu, ak na 100 % dôverujete druhej strane, že bude voči Vám korektná a dodrží aj to, čo sľúbila, no (radšej) neuviedla do zmluvy. Tiež ju nepotrebujete, ak viete, na ktoré pasáže zmluvy sa máte zamerať a ak viete vopred predvídať možné nástrahy a riziká, ktoré môžu po uzavretí zmluvy nastať. 

Viete, zmluvu nepotrebujete vtedy, keď všetko ide tak, ako má a druhá zmluvná strana splní všetko na čom ste sa dohodli. Zmluvu potrebujete práve vtedy, keď sa niečo pokazí. Zákon žiaľ nie vždy rieši úplne všetko a nemusí riešiť to, čo nastane a pokiaľ to nemáte pre takýto problém v zmluve dohodnuté riešenie, môže Vás to stáť peniaze. Vtedy je už často neskoro niečo opravovať. 

Na to nie vždy stačí vzor z internetu (ak vôbec niekedy). Každá zmluva má svoje špecifiká, ktoré treba zohľadniť. Jeden chce ochrániť to, iný zase niečo iné. Jeden sa obáva toho, druhý zase toho. Každý človek je iný, a preto je logické, že tá istá zmluva nemusí “pasovať” každému.  

Len kvalitná, jednoznačná a vyvážená zmluva totiž vie poskytnúť záruku zmluvným stranám, že prevod prebehne bez problémov. 

Veľmi častým problémom je, že ľudia si myslia, že zmluvu možno dodatočne len tak zmeniť, pod heslom: “Veď čo, ja tú zmluvu teraz podpíšem a keby niečo, tak ju potom zmeníme” . Lenže takto to žiaľ nefunguje. Akonáhle zmluvu uatvoríte, ste ňou Vy aj druhá strana ňou viazaní a meniť ju môžete len ak sa na tom dohodnete, napr. dodatkom k zmluve. 

Preto, ak máte nejaké obavy, výhrady, pripomienky, treba ich vzniesť pred uzavretím zmluvy a rokovať. Najskôr však musíte vôbec vedieť, že nejaké pripomienky máte. Inak povedané, ak neviete, že v nejakom ustanovení (alebo jeho absencii) pre Vás hrozí extrémne riziko, samozrejme nemôžete vedieť, že to máte namietať. 

Na to ednoducho musí mať človek skúsenosti. Tie človek získa len tým, že takýchto zmlúv skontroluje, či pripraví desiatky, možno stovky. Počas doterajšej praxe som skontroloval, či skoncipoval množstvo zmlúv, a tak viem zamerať pozornosť na to, čo by si inak človek nemusel všimnúť. Preto viem klienta upozorniť na to, na čo si má dať pozor, čo by mohol namietať, čo by sa mohlo stať a pod. 

Predsa len, napr. taký byt nekupujete /nepredávate každý deň. Veľa krát sa mi stalo, že za mnou prišiel klient s problémom, kedy zaplatil zálohu, či dokonca aj celú kúpnu cenu, no byt nemal, prípadne vznikol problém pri prevode. Viete, čo mi takíto klienti často hovoria? “Škoda, že som si tú zmluvu nedal pozrieť advokátovi”.

Nemusíte so mnou súhlasiť, no zaplatiť odborníkovi za detailnú a kvalitnú kontrolu zmluvy niekoľko sto eur v porovnaní s celkovou cenou bytu, ktorá sa často pohybuje rádovo v desiatkach až stovkách tisíc eur je myslím si celkom dobrá investícia. Nemyslíte?

Nechajte to preto radšej na odborníka.

Kontrola zmluvy právnikom - podmienky a postup:

Kontrola zmluvy právnikom - Objednať kontrolu zmluvy:


Nenašli ste, čo ste hľadali? 

Potrebujete skontrolovať iný typ dokumentu / zmluvy. Pokojne ma kontaktujte a dohodneme sa.

Vynikajúce
Na základe 21 recenzií
barbora sultanovova
barbora sultanovova
2024-04-30
Pána advokáta Ozimaniča odporúčam na 100%. Maximálne profesionálny a zároveň ľudský prístup, všetky kroky jasne vysvetlené, pravidelné podávané informácie, vždy rýchla odpoveď. S jeho právnym zastupovaním som bola maximálne spokojná a ak by som v budúcnosti potrebovala opäť právnu pomoc, voľba je jasná.
Ján Kubina
Ján Kubina
2024-03-30
Pán doktor Ozimanič je odborník. Využil som jeho služby, robil pre mňa maximum, o všetkých krokoch ma informoval. Odporúčam
Roman Hudec
Roman Hudec
2024-02-26
Veľmi pekne ďakujem pánovi advokátovi Ozimaničovi za jeho pomoc. S jeho právnym zastupovaním som bol maximálne spokojný. Oceňujem jeho profesionalitu, svedomitosť a zároveň ľudskosť. Jeho služby môžem iba odporučiť.
Erika Cebulova
Erika Cebulova
2023-11-29
Pán advokát Patrik Ozimanič je veľmi milý, ľudský, ústretový a maximálne profesionálny.Hovorí jasne a hlavne k veci.Ak by som ho mala odporučiť tak všetkými desiatimi určite.Veľmi pekne ďakujem za všetko.....pomohol a poradil.Ak by som potrebovala opäť právnu pomoc určite by som ho oslovila .❤️
Ellý Black Mau
Ellý Black Mau
2023-10-27
Som veľmi spokojná za záujem zo strany advokáta.Vsetko pekne vysvetlil aj poradil a určite jeho služby budem vyhľadávať aj do budúcna !❤️
Jana Fischerová
Jana Fischerová
2023-09-17
Veľmi pekne ďakujem pánovi advokátovi, že mi tak rýchlo a promptne odpovedal a poradil. Predtým ako som spoznala pána advokáta Patrika, mala som zlé skúsenosti s právnikmi, snažili sa "vyťažiť" čo najviac peňazí odo mňa, pán Patrik mi ukázal, že sú aj právnici, ktorí kladú na 1.miesto skutočne pomôcť klientovi. On je skutočne TOP právnik a Človek s dobrým srdiečkom, empatický, ústretový, úprimný a priamy. Veľká vďaka za všetko, čo pre mňa urobil a pomohol mi.
Jozef Molčan
Jozef Molčan
2023-09-14
Veľmi rýchla komunikácia, zrozumiteľné a vecne podané informácie, jednoducho vysvetlené aj pre neprávnika, rozhodovanie iba na základe faktov, nie na pocitoch tak, ako to u advokáta má byť. Predostreté viaceré možnosti riešenia,. Náš prípad bol vyriešený expresne a určite v prípade potreby už vieme, na koho sa máme obrátiť.
Monika Landlova
Monika Landlova
2023-09-01
Pán advokát JUDr Ozimanič mi do 5 minút pomohol v riešení môjho problému, rozsiahlo a presne dal možnosti ako svoj problém viem riešiť.. Veľmi pekne mu ďakujem:)